Центр Моніторингу Тютюнової Індустрії – це проект ГО «Центр громадянського представництва «Життя», що представляє собою інформаційно-тематичний ресурс про стратегії та тактики, які тютюнова індустрія використовує для втручання у формування політики громадського здоров’я, зокрема контролю над тютюном в Україні.

Тютюнова індустрія з метою захисту та просування своїх корпоративних інтересів використовує різні тактики втручання у формування державної політики з контролю над тютюном. Всесвітня організація охорони здоров’я (далі – ВООЗ) звертає увагу на необхідність моніторингу подібних тактик для захисту громадського здоров’я. Рамкова конвенція ВООЗ із боротьби проти тютюну (РКБТ) вимагає від держав, які її підписали, захищати свою політику охорони здоров’я «від комерційних та інших корпоративних інтересів тютюнової індустрії». РКБТ ВООЗ містить заклик до організацій громадянського суспільства з приводу участі в моніторингу діяльності тютюнової індустрії.

Метою цього проекту є моніторинг завдань, методів втручання, ключових груп впливу тютюнової індустрії та інформування про це політиків, журналістів, представників експертного співтовариства і широкої громадськості. Аналітична інформація, що розміщена на сайті – це результат глибинного моніторингу відкритих джерел (дані ЗМІ, громадських активістів, експертних організацій, стейкхолдерів) та охоплює період 2010 – 2019 року з фокусом на події, які відбулися у 2015 – 2019 рр. Структура ресурсу представляє собою перелік тем (кейсів), в кожній з яких описаний комплекс тактик, які індустрія використовувала для протидії, блокуванню, дискредитації заходів з контролю над тютюном.

Проект реалізовано за підтримки Університету Джонса Гопкінса. При повному або частковому передруку матеріалів посилання на ресурс www.tobaccotactics.tobaccocontrol.org.ua обов’язкове.